فیلتر کارتریج الیافی و نخ تابیده

۴٫۳ از ۵ (۴ رای)

فیلتر کارتریج الیافی و نخ تابیده
 • فیلتر کارتریج الیافی و نخ تابیده
 • فیلتر کارتریج الیافی و نخ تابیده
 • فیلتر کارتریج الیافی و نخ تابیده
 • فیلتر کارتریج الیافی و نخ تابیده
قیمت: تماس بگیرید

 • ساخته شده از پلی پروپیلن (PP)
 • قابل ارائه در سایزهای متنوع
 • ضمانت اصالت کالا

فیلتر کارتریج الیافی و نخ تابیده در تصفیه آب

فیلترهای کارتریج الیافی و نخی که به فیلتر میکرونی نیز معروفند، دسته‌ای از فیلترهای تصفیه آب هستند که عموما از جنس پلی پروپیلن (PP) ساخته می‌شوند و وظیفه حذف ذرات معلق موجود در آب نظیر شن و ماسه، گل و لای، برخی از باکتری‌ها و جلبک‌ها و به صورت کلی هر جسمی با ابعاد در حدود میکرومتر را برعهده دارند. این فیلترها به دلیل تنوع گسترده و قیمت مناسب، کاربرد بسیار زیادی در سیستم‌های تصفیه آب خانگی و صنعتی و سیستم‌های آب شیرین کن دارند. فیلتر PP معمولا استوانه‌ای شکل است و بر اساس طول، قطر، دقت فیلتر، نوع ساخت و اسمی (Nominal) یا مطلق (Absolute) بودن فیلتر دسته بندی می‌شود.

انواع فیلتر کارتریج

فیلتر الیافی


فیلتر الیافی یکی از انواع فیلتر کارتریج‌های PP است که از الیاف فشرده پلی پروپیلن ساخته می‌شود و ساختار آن به گونه ای است که هرچه از سطح فیلتر به مرکز آن نزدیک شویم، ساختار متخلخل فیلتر کارتریج فشرده تر شده و ذراتی با ابعاد کوچکتر را در درون حفرات خود به دام می‌اندازد. از فیلتر الیافی جامبو و اسلیم برای حذف ذرات میکرونی ریز در تصفیه آب استفاده می‌شود.

لایه بندی فیلتر الیافی

فیلتر نخ تابیده (نخی)


فیلتر نخی یکی از انواع فیلترهای میکرونی است که از تابیدن و پیچیدن نخ‌هایی از جنس پلی پروپیلن به دور یک هسته ساخته می‌شود. از فیلتر نخ تابیده جامبو و اسلیم معمولا زمانی استفاده می‌شود که سطح کدورت آب بالاست. فیلتر نخی عموما به عنوان فیلتر کمکی در کنار فیلتر الیافی استفاده می‌شود تا زمان تعویض فیلتر الیافی بیشتر شود.

لایه بندی فیلتر نخی

فیلتر جامبو و فیلتر اسلیم

فیلتر کارتریج میکرونی معمولا در دو قطر ۲٫۵ اینچ و ۴٫۵ اینچ ساخته می‌شود که به فیلتر کارتریج با قطر ۲٫۵ اینچ فیلتر اسلیم و به فیلتر کارتریج با قطر ۴٫۵ اینچ، فیلتر جامبو گفته می‌شود. فیلتر PP از نظر طول نیز عموما در طول‌های ۱۰ اینچ تا ۴۰ اینچ به بازار عرضه می‌شود.

دقت فیلتراسیون فیلتر میکرونی

هر فیلتر PP توانایی حذف ذراتی با حداکثر ابعاد مشخص را دارد و دقت فیلتراسیون فیلتر PP به سایز حفرات موجود در فیلتر بستگی دارد. فیلتر میکرونی تصفیه آب معمولا با سایز حفرات ۰٫۲، ۱، ۵، ۱۰، ۲۰ تا ۱۰۰ میکرون تولید می‌شود. هر چقدر که سایز حفرات فیلتر PP کوچکتر باشد، ذرات کوچکتری توسط فیلتر میکرونی از آب حذف می‌شود. اما گرفتگی فیلتر بیشتر شده و مدت زمان کمتری برای تعویض آن نیاز است. ضمنا قیمت فیلتر PP میکرونی عموما با کوچکتر شدن سایز حفرات آن بیشتر می‌شود.

فیلتر ابسولوت (Absolute)


هنگامی که به دقت فیلتراسیون یک فیلتر PP اشاره می‌شود باید به تفاوت فیلتر میکرونی ابسولوت و اسمی توجه نمود. عمده فیلترهای الیافی و نخی در دسته فیلترهای اسمی قرار می‌گیرند که تنها توانایی حذف ٪۸۵ ذراتی با ابعاد بزرگتر از دقت فیلتراسیون فیلتر را دارند. دلیل این امر وجود حفرات با سایزهای متفاوت در ساختار فیلتر PP جامبو و اسلیم است. فیلتر ابسولوت میکرونی دسته‌ای از فیلترهای PP است که به دلیل ساختار متفاوت، توانایی حذف بیش از ٪۹۹٫۹ از ذراتی با ابعاد بزرگتر از دقت فیلتراسیون فیلتر میکرونی را دارد. به دلیل دقت بالای فیلتر ابسولوت، معمولا از آن در فرآیند استریل کردن در سیستم‌های تصفیه آب دارویی و یا به عنوان فیلتر نهایی سیستم آب شیرین کن استفاده می‌شود.

فیلتر دارویی ابسولوت

مشخصات فنی فیلتر کارتریج میکرونی

 • جنس فیلترپلی پروپیلن (PP)
 • نوع فیلتر2.5″ (اسلیم) و 4.5″ (جامبو)
 • طول10″ ، 20″ ، 30″ ، 40″
 • دقت فیلتراسیون0.2 μm – 100 μm
 • حداکثر دمای عملیاتی65 °C
 • حداکثر اختلاف فشار2 bar

نظرات

امتیاز کلی محصول از مجموع ۴ رای
۴٫۳ از ۵
در حال بارگذاری نظرات ...

۱ دی ۱۴۰۰

(ناشناس)

طیف گسترده ای از محصولات پوشش داده شده


۲۲ آذر ۱۴۰۰

نیما احمدپور

از راهنمایی و همکاری شما بسیار سپاسگزارم

بهتا۲۲ آذر ۱۴۰۰

با سلام

جلب رضایت شما افتخار ماست. از لطف شما ممنونیم

افزودن نظر

لطفا امتیاز خود به این محصول را وارد نمایید.

انصراف
در حال ارسال ...

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید به نمایش در خواهد آمد.