پمپ فشار بالا

۴٫۴ از ۵ (۹ رای)

پمپ فشار بالا
 • پمپ فشار بالا
 • پمپ فشار بالا
 • پمپ فشار بالا
 • پمپ فشار بالا
قیمت: تماس بگیرید

 • قابل ارائه در برندها و ظرفیت‌های مختلف
 • تامین فشار لازم برای شیرین سازی آب دریا و آب لب شور
 • ضمانت اصالت کالا

پمپ فشار بالا در آب شیرین کن

اساس کار یک سیستم آب شیرین کن اسمز معکوس بر ایجاد فشاری در جهت عکس فشار اسمزی آب استوار است. هرچه که میزان شوری و املاح آب بیشتر باشد، فشار اسمزی آن بیشتر شده و طبیعتا نیاز به ایجاد فشار بیشتری برای غلبه بر فشار اسمزی است. وظیفه ایجاد فشار لازم برای عبور آب از ممبران اسمز معکوس در یک سیستم تصفیه آب صنعتی بر عهده پمپ فشار بالا (High Pressure Pump) است. پمپ فشار قوی یک دستگاه RO با در نظر گرفتن دبی و فشار لازم به دست آمده از طراحی دستگاه آب شیرین کن انتخاب می‌شود. میزان شوری آب در تعیین جنس پمپ نیز موثر است و هرچه میزان شوری و املاح آب بیشتر باشد، نیاز به انتخاب پمپ فشار بالای مقاومتری در برابر خوردگی است. برای یک دستگاه آب شیرین کن RO معمولا از پمپ طبقاتی عمودی و افقی، پمپ پیستونی و برخی دیگر از انواع پمپ‌های خاص استفاده می‌شود.

پمپ طبقاتی (Multistage Pump)

پمپ‌های طبقاتی دسته‌ای از پمپ‌های سانتریفیوژی (Centrifugal Pump) هستند که از دو یا چند پروانه که به صورت سری به هم متصل شده‌اند، تشکیل می‌شوند. فشار آب با ورود آن به هر مرحله از یک پمپ طبقاتی، مقداری افزایش می‌یابد. هرچه تعداد طبقات یک پمپ طبقاتی بیشتر شود، فشار نهایی آب خروجی از آن بیشتر می‌شود. پمپ‌های طبقاتی بسته به اینکه محور (Shaft) افقی یا عمودی داشته باشند، به دو دسته پمپ طبقاتی افقی (Horizontal Multistage Pump) و پمپ طبقاتی عمودی (Vertical Multistage Pump) تقسیم می‌شوند. برخی برندهای مطرح سازنده پمپ طبقاتی مورد استفاده در دستگاه آب شیرین کن در ادامه آمده است.

 • پمپ طبقاتی گراندفوس (GRUNDFOS) دانمارک

  پمپ طبقاتی گراندفوس (GRUNDFOS) دانمارک

 • پمپ طبقاتی لوارا (LOWARA) ایتالیا

  پمپ طبقاتی لوارا (LOWARA) ایتالیا

 • پمپ طبقاتی داب (DAB) ایتالیا

  پمپ طبقاتی داب (DAB) ایتالیا

 • پمپ طبقاتی ویلو (WILO) آلمان

  پمپ طبقاتی ویلو (WILO) آلمان

 • پمپ طبقاتی پنتاکس (PENTAX) ایتالیا

  پمپ طبقاتی پنتاکس (PENTAX) ایتالیا

 • پمپ طبقاتی ابارا (EBARA) ژاپن

  پمپ طبقاتی ابارا (EBARA) ژاپن

 • پمپ طبقاتی لئو (LEO) چین

  پمپ طبقاتی لئو (LEO) چین

 • پمپ طبقاتی CNP چین

  پمپ طبقاتی CNP چین

پمپ پیستونی (Piston Pump)

پمپ پیستونی که به آن پمپ کارواش نیز می‌گویند، یک پمپ جابجایی مثبت است که آب در سیلندرهای آن توسط پیستون فشرده شده و بدین ترتیب فشار آن افزایش می‌یابد. در یک پمپ پیستونی، الکتروموتور توسط میل‌لنگ به پیستون متصل شده و آن را به حرکت در می‌آورد. پمپ‌های پیستونی می‌توانند طیف وسیعی از فشار را برای عملیات شیرین‌سازی و تصفیه آب فراهم کنند. پمپ پیستونی از قدرت کمتری نسبت به پمپ سانتریفیوژی برخوردار است و بیشتر در زمان‌هایی استفاده می‌شود که قرار است جریان آبی با دبی کم، فشار بالایی داشته باشد. برخی برندهای مطرح سازنده پمپ پیستونی مورد استفاده در سیستم‌های تصفیه آب صنعتی و دستگاه آب شیرین کن در ادامه آمده است.

 • پمپ پیستونی کت (CAT) آمریکا

  پمپ پیستونی کت (CAT) آمریکا

 • پمپ پیستونی برتولینی (BERTOLINI) ایتالیا

  پمپ پیستونی برتولینی (BERTOLINI) ایتالیا

 • پمپ پیستونی اینترپمپ (INTERPUMP) ایتالیا

  پمپ پیستونی اینترپمپ (INTERPUMP) ایتالیا

 • پمپ پیستونی آنوی ریوربری (ANNOVI REVERBERI) ایتالیا

  پمپ پیستونی آنوی ریوربری (ANNOVI REVERBERI) ایتالیا

پمپ دانفوس (Danfoss) دانمارک سری APP

پمپ‌های فشار بالای دانفوس سری APP پمپ‌هایی از نوع جابجایی مثبت با پیستون محوری هستند که مقدار ثابتی از آب را در هر سیکل جابجا می‌کنند. پمپ‌های سری APP دانفوس به صورت اختصاصی برای دستگاه آب شیرین کن RO طراحی شده‌اند و می‌توانند دبی حداقل ۰٫۶ m3/h تا حداکثر ۸۶ m3/h را پشتیبانی کنند. استفاده از آب به جای روغن به عنوان روان کننده، هزینه‌های تعمیر و نگهداری کم، حداقل میزان مصرف انرژی، نصب و استفاده آسان، امکان نصب به صورت عمودی یا افقی و نیز ساخته شدن از استینلس استیل داپلکس (Duplex) و سوپر داپلکس (Super Duplex)، پمپ‌های سری APP دانفوس را به مطمئن‌ترین و بهترین گزینه جهت استفاده به عنوان پمپ فشار بالا در سیستم‌های آب شیرین کن دریایی بدل کرده است.

پمپ دانفوس (Danfoss)دانمارک سری APP

پمپ فدکو (FEDCO) آمریکا سری MSS

پمپ‌های فشار بالای FEDCO سری MSS پمپ‌هایی از نوع طبقاتی افقی هستند که به صورت اختصاصی برای تصفیه و شیرین سازی آب دریا و انواع آب لب شور طراحی و ساخته می‌شوند. این پمپ‌ها دبی حداقل ۷٫۵ m3/h و حداکثر ۲۹۵ m3/h و فشار حداکثر ۸۳ bar را تامین می‌کنند. سری MSS پمپ‌های فدکو از جنس استینلس استیل ۳۱۶ ساخته شده‌اند و پروانه و دیفیوزر آنها الکتروپولیش و پسیواسیون شده است که مقاومت این پمپ‌ها را در برابر خوردگی بسیار افزایش می‌دهد. از دیگر مزایای پمپ‌های سری MSS می‌توان به عدم نیاز به روان کننده و خنک شدن بلبرینگ‌ها با آب ورودی اشاره کرد که محدودیت استفاده از پمپ در دمای اتاق را از بین می‌برد.

پمپ فدکو (FEDCO) آمریکا سری MSS

پمپ پروکن (PROCON)

پمپ‌های فشار بالای پروکن، پمپ‌هایی پره‌ای (Vane Pump) از نوع جابجایی مثبت هستند که در آنها پره‌ای بر روی روتور پمپ نصب شده و درون حفره‌ای می‌چرخد. این پمپ‌ها حداکثر دبی ۲٫۵ m3/h و حداکثر فشار ۱۷ bar را پشتیبانی می‌کنند. پمپ PROCON معمولا از دو جنس برنجی و استینلس استیل ساخته می‌شود و در برخی دستگاه‌های آب شیرین کن RO که نیاز به ایجاد فشار بالا برای جریان کوچکی از آب است، استفاده می‌شود. از مزایای پمپ پروکن می‌توان به ابعاد کوچک و وزن کم اشاره کرد.

پمپ پروکن (PROCON)

انتخاب پمپ فشار بالا در دستگاه آب شیرین کن RO

انتخاب پمپ فشار قوی مناسب در یک سیستم آب شیرین کن اسمز معکوس به عوامل متعددی بستگی دارد. توان پمپ در تامین فشار و دبی مورد نظر در مرحله طراحی دستگاه RO اولین موردی است که مورد توجه قرار می‌گیرد. میزان املاح و شوری آب و همچنین سطح pH آب می‌تواند قدرت خورندگی آب را مشخص کرده که به طبع آن جنس پمپ فشار بالا انتخاب می‌شود. توان مصرفی پمپ، ابعاد و وزن پمپ، امکان تعمیر و خدمات پس از فروش پمپ و از همه مهمتر قیمت پمپ فشار بالا از دیگر عواملی است که بایستی در انتخاب پمپ مناسب دستگاه آب شیرین کن مورد توجه قرار گیرد. کارشناسان بهتا آمادگی دارند تا شما را در انتخاب بهترین پمپ فشار بالا برای استفاده در سیستم آب شیرین کن RO یاری دهند.

انتخاب پمپ فشار بالا

نظرات

تا کنون نظری درباره این محصول ارسال نشده است.

اولین نظر را بنویسید

افزودن نظر

لطفا امتیاز خود به این محصول را وارد نمایید.

انصراف
در حال ارسال ...

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید به نمایش در خواهد آمد.