پودر کلر جامد (پرکلرین)

۴٫۶ از ۵ (۹ رای)

پودر کلر جامد (پرکلرین)
  • پودر کلر جامد (پرکلرین)
  • پودر کلر جامد (پرکلرین)
  • پودر کلر جامد (پرکلرین)
  • پودر کلر جامد (پرکلرین)
قیمت: تماس بگیرید

  • ارائه معتبرترین برندها
  • بالاترین میزان خلوص
  • ضمانت اصالت کالا

کلر در تصفیه و گندزدایی آب


کلر عنصری با نماد Cl و عدد اتمی ۱۷ است که در گروه هالوژن‌ها قرار می‌گیرد. کلر به دلیل واکنش پذیری بالا و توانایی بسیار موثر در از بین بردن آلودگی‌های میکروارگانیسمی (پاتوژن‌ها)، از دیرباز تا کنون جهت تصفیه و گندزدایی آب در انواع مصارف تصفیه آب شهری، تصفیه آب استخر و تصفیه آب صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرآیند کلرزنی به افزودن مقدار مشخصی از گاز کلر یا ترکیبات آن نظیر هیپوکلریت سدیم (مایع) و هیپوکلریت کلسیم (جامد) به آب می‌گویند. میزان اثرگذاری کلر در از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌ها در آب به عواملی نظیر pH و دمای آب و مدت زمان تماس کلر با آب بستگی دارد. امروزه استفاده از کلر در تصفیه آب نسبت به گذشته محدودتر شده است. دلیل این امر واکنش کلر با سایر املاح موجود در آب و تشکیل محصولات جانبی با نام تری هالومتان‌ها (THMs) است که موادی سرطان‌زا محسوب می‌شوند. با این وجود کلر و ترکیبات آن همچنان به عنوان یکی از موثرترین و ارزانترین راهکارها جهت تصفیه و ضدعفونی کردن آب به شمار می‌روند.

مشخصات شیمیایی کلر

پودر کلر جامد هیپوکلریت کلسیم (پرکلرین)


کلسیم هیپوکلریت یا پرکلرین یکی از انواع ترکیبات بسیار پرکاربرد کلر جهت تصفیه آب است. این ماده یک ترکیب شیمیایی با فرمول Ca(ClO)2 است که رنگی سفید و متمایل به طوسی داشته و به شکل جامد پودری یا قرص عرضه می‌شود. این ماده در دمای اتاق بسیار پایدار است و در محیط مرطوب رفته رفته تجزیه شده و بوی کلر از خود متصاعد می‌کند. کلسیم هیپوکلریت معمولا به دو شکل خشک (بدون آب) و هیدراته در بازار عرضه می‌شود. این ماده در مقیاس صنعتی از ترکیب گاز کلر با کلسیم هیدروکسید ساخته می‌شود. میزان حلالیت کلسیم هیپوکلریت در حدود ۲۱ گرم در ۱۰۰ میلی‌لیتر آب است و در آب سختی گیری شده بسیار بیشتر از آب سخت حل می‌شود. در صنعت تصفیه آب به این ماده پودر کلر، کلر پودری، کلر جامد و نیز پرکلرین می‌گویند.

پودر کلر جامد هیپوکلریت کلسیم (پرکلرین)

برندهای پودر کلر در تصفیه آب

پودر کلر جامد در مقیاس صنعتی و برای مصارف مربوط به تصفیه و گندزدایی آب با خلوص ۶۵ تا ۷۳ درصد در محصولات مختلف عرضه می‌شود. در این محصولات در کنار هیپوکلریت کلسیم، ترکیبات دیگری نظیر کلسیم کلراید و کلسیم کربنات نیز به عنوان ناخالصی حضور دارند که به عنوان فرآورده‌های جانبی تولید کلر پودری در مقیاس صنعتی شناخته می‌شوند. توانایی بالاتر کلر جامد در تصفیه و گندزدایی آب نسبت به هیپوکلریت سدیم که به شکل مایع عرضه می‌شود و همچنین استفاده روز افزون از این محصول در تصفیه آب باعث شده تا بسیاری از شرکت‌های تولید مواد شیمیایی در ایران و جهان به تولید پودر کلر جامد بپردازند که در ادامه برخی از آنها معرفی می‌شوند.

پودر کلر هندی آکوافیت (Aquafit)

پودر کلر هندی آکوافیت (Aquafit)

پودر کلر آکوافیت محصول کشور هند به عنوان یکی از پرکاربردترین و موثرترین انواع کلر پودری در تصفیه آب شناخته می‌شود. این محصول خلوصی در حدود ۷۰ درصد داشته و برای گندزدایی آب جهت تولید آب شرب به کار می‌رود.

پودر کلر ایرانی کلر پارس

پودر کلر ایرانی کلر پارس

پودر کلر ایرانی محصول شرکت کلر پارس تبریز از معتبرترین انواع کلر جامد ساخت داخل محسوب می‌شود که خلوصی بالاتر از ۶۵ درصد داشته و در بشکه‌های پلاستیکی ۴۰، ۴۵ و ۵۰ کیلوگرمی تولید و به بازار عرضه می‌شود.

کلر پودری ایرانی نیرو کلر

کلر پودری ایرانی نیرو کلر

کلر جامد ایرانی محصول شرکت نیرو کلر اصفهان نیز به عنوان یکی از برندهای مطرح پرکلرین ساخت داخل محسوب می‌شود. خلوص این محصول نیز بیش از ۶۵ درصد بوده و در بشکه‌های ۲۵ و ۴۵ کیلوگرمی عرضه می‌شود.

کلر پودری ژاپنی استار کلون (STAR-CHLON)

کلر پودری ژاپنی استار کلون (STAR-CHLON)

پودر کلر جامد محصول استار کلون ژاپن از مرغوب‌ترین و قابل اطمینان‌ترین انواع کلر پودری تصفیه آب می‌باشد که خلوص بالای ۷۰ درصد دارد. این محصول به دلیل کیفیت بالا معمولا قیمتی بیشتر از سایر برندهای کلر پودری دارد.

قیمت و خرید پودر کلر جامد تصفیه آب

قیمت کلر جامد پودری تصفیه آب به عواملی نظیر برند، تاریخ تولید، میزان خلوص و وزن محصول بستگی دارد. نوسانات نرخ ارز و افزایش سریع آن در سال‌های اخیر سبب شده تا به صورت کلی قیمت پودر کلر هندی و ژاپنی و همچنین سایر محصولات وارداتی به مراتب بسیار بالاتر از محصولات ساخت داخل باشد. قیمت بالاتر کلر جامد وارداتی موجب شده تا انواع برندهای بدون اصالت و تقلبی وارداتی نیز در بازار تصفیه آب در دسترس باشند. بهتا آمادگی دارد تا با شناخت دقیق نیاز، شما را در انتخاب و خرید کلر جامد پودری تصفیه آب یاری کرده و محصولی با اصالت و قیمت مناسب با بالاترین میزان کارایی در اختیارتان قرار دهد.

تماس با ما

نظرات

تا کنون نظری درباره این محصول ارسال نشده است.

اولین نظر را بنویسید

افزودن نظر

لطفا امتیاز خود به این محصول را وارد نمایید.

انصراف
در حال ارسال ...

نظر شما با موفقیت ثبت شد و پس از تایید به نمایش در خواهد آمد.